Ik ga wat meer kokerellen en wat minder uit eten, en heb het maar meteen een nieuwe rubriek gemaakt, recepten, altijd weer terug te vinden in de rechter kantlijn.

 Spaghetti met pesto

Ik liep een tijd geleden over de beurs in Frankfurt en kreeg bij een leverancier een bordje pasta met pesto. Daar komt ie:

 

1 bos                basilicum

50 gram           pijnboompitten

100 gram         Parmezaanse kaas

2 tenen            knoflook

150 ml            olijfolie

                    spaghetti

                    zout en peper

 

Maal met het stalen mes van de keukenmachine de  basilicum fijn met de pijnboompitten, Parmezaanse kaas, knoflook en olijfolie. Laat een uurtje staan en breng op smaak met zout en peper. Kook pasta gaar volgens de instructies op het pak en controleer een minuut voor het verstrijken van de tijd de beetgaarheid (al dente). Spoel direct koud onder de kraan, en warm later weer op door de pasta 30 seconden in kokend water te gooien (het zal wel niet culinair zijn, maar ik doe het zo al jaren, ook met rijst, ideaal als je een huis vol hebt). Meng met de pesto en wat extra geraspte Parmezaanse kaas.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.